export day
انتخاب لبن دوش غرب به عنوان صادرکننده نمونه استان
فروردین ۴, ۱۳۹۵
نمایش همه

روزانه ۳۰ تن لبنیات به اقلیم کردستان عراق صادر می شود

export

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از سنندج، فرهاد مسعود وزیری، مدیر کارخانه بفرین لبن دوش غرب امروز (۱۹ مرداد) در بازدید خبرنگاران از این واحد تولیدی گفت: شرکت صنایع لبنی بفرین از سال ۸۵ فعالیت تولیدی در این واحد آغاز و روزانه حدود ۳۰ تا ۴۰ تن دریافتی شیر دارد.

وی با بیان اینکه بیشترین تولید این شرکت به اقلیم کردستان عراق صادر می شود، اظهار داشت: در حال حاضر ۲۰ تا ۲۵ تن دوغ و ۱۰ تن ماست به اقیلم کردستان عراق صادر می شود.

مدیر کارخانه بفرین لبن دوش غرب با ذکر این نکته که فراورده های لبنی فصلی ایت، بیان کرد: تولیدات این واحد در فصول گرم و سرد سال متغیر است.

مسعود وزیری از اشتغالزایی برای ۱۱۰ نفر در این واحد تولید خبر داد و افزود: محصولات بفرین به دلیل کیفیت بالا و بازاریابی خوب، در بازار به خوبی فروش می رسد.

وی سود بالای تسهیلات بانکی را از مهمترین مشکلات این واحد تولیدی دانست و گفت: برای واحدهای تولیدی و صنعتی باید تسهیلات ارزان قیمت با زمان بازپرداخت طولانی تر در نظر بگیرند.

مدیر کارخانه بفرین لبن دوش غرب با بیان اینکه ۹۰ درصد شیر و ماست های واحدهای سنتی الوده است، نسبت به مصرف این مواد لبنی توسط شهروندان هشدار داد و خاطر نشان کرد: عرضه این محصولات علاوه بر اینکه سلامت شهروندان را تهدید می کند در آینده می تواند به صنایع لبنی نیز لطمه بزند.